Ryden Malby (Alexis Bledel) a gimiben pontosan eltervezte, hogyan alakul majd további élete: ösztöndíjat kap a főiskolán, jó eredménnyel diplomázik, és a Happerman & Browning kiadónál fog dolgozni szerkesztőként. A dolgok azonban nem teljesen úgy alakulnak, ahogy várta, ugyanis az állást kiállhatatlan osztálytársa, Jessica Bard kapja meg, és Ryden így kénytelen hazaköltözni cseppet sem átlagos családjához, hogy elkezdjen munkát keresni. Apja, Walter (Michael Keaton) örök optimista, aki szeret mindent maga megjavítani, még akkor is, ha nem ért hozzá. Édesanyja, Carmella (Jane Lynch) igyekszik mindent megtenni a családért, és jól beosztani a pénzüket. Öccse, Hunter szereti megnyalni mások fejét, nagyanyja, Maureen pedig bár már a megfelelő koporsót keresi magának, a világért sem maradna ki semmiből sem. És ott van még a legjobb barát, Adam Davis is, akinek ugyan nincsenek Rydenhez hasonló kidolgozott tervei, de azt biztosan tudja, hogy szerelmes a lányba. Ryden pedig hamarosan rájön, hogy a boldogsághoz nincs szükség tervekre.
Vicky Jenson rendezőnő neve valószínűleg keveseknek cseng ismerősen, pedig ő rendezte a Shreket és a Cápamesét is, illetve a 2003-as Family Tree című filmet, mely hozzánk eddig még nem jutott el. Ez persze még önmagában nem indokolná, hogy a Diploma után jó film legyen, de mégis az lett.
Ez pedig elsősorban a szereplőknek köszönhető. Alexis Bledel ezúttal is hihetetlenül aranyos, és egy nagyon hasonló karaktert játszik a Gilmore Girs Rory-ához, vagyis nagyjából fél perc kell hozzá, hogy megszeressük őt. Jane Lynch ezúttal a tőle megszokott mogorva és szarkasztikus figura helyett egy gondoskodó édesanyát játszik, akinek azért van egy sajátos humora, Carol Burnett zseniális a nagyi szerepében, Michael Keaton meg nagyon szeretni való módon idióta.
A szinkronról röviden csak annyit, hogy nagyon jól sikerült, ami főleg annak köszönhető, hogy Alexis Bledel ezúttal is Bogdányi Titanilla hangján szólal meg, aki nélkül egyszerűen nem is lenne az igazi, de a többiek is a karakterükhöz passzoló magyar hangot kaptak.
A Diploma után nem egy világmegváltó alkotás, de egy nagyon aranyos és szórakoztató, kliséktől mentes vígjáték, amin ha hangosan röhögni csak nagyon ritkán is lehet, de végig mosolyogsz rajta, úgyhogy megérdemli a 7/10-est.
December 10-én kerül a mozikba a Helen Mirren, Russell Brand és Alfred Molina főszereplésével készült The Tempest (A vihar) című film, mely William Shakespeare azonos című művének a filmváltozata.
A filmet az Oscar-jelölt Julie Taymor (Across the Universe, Frida, Titus) rendezte, aki úgy döntött, hogy az eredeti férfi főszereplő Prospero helyett egy nőt, Prosperát (Helen Mirren) választja főhősének. A hölgy egyébként egy varázsló, aki egy varázslatos szigeten él fiatal lányával, Mirandával. Prospera minden varázserejét felhasználja a hajótörött ellenségekkel szemben ebben az izgalmas filmben, melyben a romantika, a tragikomikum és a természetfeletti elemek egyaránt megtalálhatók.
The Tempest
Release Date: December 10, 2010 (NY, LA; expands: Dec. 17)
Studio: Touchstone Pictures (Disney)
Director: Julie Taymor
Screenwriter: Julie Taymor
Starring: Helen Mirren, Russell Brand, Reeve Carney, Tom Conti, Chris Cooper, Alan Cumming, Djimon Hounsou, Felicity Jones, Alfred Molina, David Strathairn, Ben Whishaw
Genre: Drama, Fantasy
MPAA Rating: PG-13 (for some nudity, suggestive content and scary images)
A napokban megkezdődött Montrealban a Jack Kerouac regénye alapján készülő On the Road (Úton) forgatása, melyben Kristen Stewart, Kirsten Dunst, Amy Adams, Viggo Mortensen és Garrett Hedlund alakítják a főszerepeket. A film egy fiatalember utazásairól szól, aki bejárja egész Amerikát.
Derek Thompson (Dwayne Johson) hajdan a profiligában jégkorongozott, az utóbbi években viszont már csak a másodosztályban játszik, jobban mondva veri ki az ellenfelek fogait. A fogtündér becenevű hokis ugyanis arról vált ismertté, hogy olyan erővel csapja neki a palánknak a másikat, hogy kirepül néhány foga. Dereket azonban egy cseppet sem zavarja, hogy emiatt figyelnek rá az emberek, és magánéleti dolgai is egészen jól állnak, hiszen a szép és kedves Carlyval (Ashley Judd) jár, akinek van egy tündéri kislánya, Tess (Destiny Whitlock), és egy fia, Randy (Chase Ellison), akivel Derek nehezen találja a közös hangot.
Tessnek az egyik este kiesik egy foga, és Derek elfelejt pénzt tenni a kislány párnája alá, és kis híján azt is elmondja neki, hogy a fogtündér nem is létezik. Ebben azonban nagyot téved, ugyanis az este egy idézést talál a párnája alatt, mely Tündérországból érkezett. Hősünk hamarosan rózsaszín tütüben és szárnyakkal felszerelve találja magát, és a tündéranya (Julie Andrews) közli vele, hogy hitetlensége miatt két hétig fogtündérként kell dolgoznia. Derek azt hiszi, hogy ez csak egy rossz álom, hamarosan azonban különböző gyerekek címeit kapja meg, akiktől el kell hoznia a fogukat, és idióta koordinátora is lépten-nyomon felbukkan. Semmi kétség: ez lesz Derek legkeményebb két hete.
Michael Lembeck rendező neve vélhetőleg nem sokaknak ismerős, ugyanis A fogtündér volt az első nagyobb filmje, bár neki köszönhetjük a Télapu 2. és 3. részét is. Ezúttal sem rugaszkodott el messzire a zsánertől, ugyanis A fogtündér is egy olyan vígjáték lett, amely a kicsiknek is nagyon tetszhet.
Dwayne Johnson már többször bizonyította, hogy vicces szerepekben is jól megállja a helyét, és a fogtündér karaktere is nagyon jól állt neki. Ashley Judd és a kislányát alakító Destiny Whitlock egyszerűen imádnivalók, és még a kisebb szerepekben is olyan sztárok tűnnek fel, mint Brandon T. Jackson, Julie Andrews, Seth MacFerlane, vagy éppen –legnagyobb meglepetésemre- kedvenc deszkásom, Ryan Sheckler. A szereplőgárdába tehát nem lehet belekötni.
Magába a filmbe viszont bele lehetne, hiszen nagyon sok klisés jelenet volt benne, de ezekkel együtt is egy aranyos és vicces alkotás lett, így a hibákról nem is ejtenék több szót.
A szereplők kapcsán azt írtam, hogy senkibe nem lehet belekötni, és ugyanez igaz az Aprics László rendezte szinkronra is, hiszen mindenki nagyon jó magyar hangot kapott. Dwayne Johnsont ezúttal is Galambos Péter szinkronizálja, aki nagyon jól passzol a színészhez, és ezúttal is remek munkát végez. Ashley Judd Györgyi Annát kapta, aki csak még aranyosabbá tette a színésznő karakterét, és még Harsányi Gábornak is jutott egy jópofa figura.
A fogtündér tehát nem nyújt semmi újdonságot, de a vicces alapötlet és a szereplők így is egy szerethető filmet varázsolnak belőle. Pontok tekintetében egy 6/10-est adok rá, és várjuk Dwayne Johnson következő vicces karakterét.
Szeptember 17-én debütál az amerikai mozikban az Easy A című vígjáték, melyben Emma Stone (Zimbieland) lesz látható a főszerepben, aki egy olyan középiskolás lányt fog alakítani, aki azt hazudja, hogy már elvesztette a szüzességét, és párhuzamot lát maga és Hester Prynne regénye A skarlát betű főszereplőjének az életével. Elhatározza hát, hogy a róla keringő pletykákat társadalmi és pénzügyi helyzetére használja fel.
Stone mellett Penn Badgley, Amanda Bynes, Thomas Haden Church, Patricia Clarkson, Cam Gigandet, Lisa Kudrow, Malcolm MacDowell, Aly Michalka és Stanley Tucci lesz látható.
A tervezett hazai premier november 19. Forgalmazza: InterCom
Hétmérföldes szerelem (Going the Distance) képek
Címkék: vígjáték romantikus goingthedistance
2010.08.07. 11:52
Erin (Drew Barrymore) és Garrett (Justin Long) igazán összeillő pár, bár egy nyárnál tovább nem terveznek. Erin San Franciscóban él, Garrettet pedig munkája New Yorkhoz köti. De 6 hét távollét után már egyikük sem biztos abban, hogy valóban véget akarnak-e vetni kapcsolatuknak. Rászoknak a webcam-romantikára, a kedvezményes időszakban zajló telefonszexre, és annyit repülnek ide-oda, amennyit csak tudnak. De túl sok jó barát ad nekik segítőkész tanácsot, még több rámenős szívrabló portyázik körülöttük: aki ennyi csábításra nemet mond, az igazán szerelmes. Ők szerelmesek is. De talán már nem igazán. Hamarosan dönteniük kell…
Drew Barrymore, és Justin Long (Nem kellesz eléggé) remek párost alkotnak ebben a bájosan romantikus vígjátékban, ahol a távszerelemmel járó izgalmak sok-sok nevetést is tartogatnak. Erin tapasztalt és védelmező nővérének szerepében Christina Applegate-tet láthatjuk. Igazi kikapcsolódás mindenkinek!
Hazai bemutató dátum: 2010. szeptember 9. Forgalmazza: InterCom
Október 8-án debütál az amerikai mozikba az I Spit On Your Grave (itthon Köpök a sírodra címmel jelent meg) című Meir Zarchi 1978-as klasszikusának újrája Sarah Butler, Rodney Eastman, Jeff Branson, Daniel Franzese, Chad Lindber és Andrew Howard főszereplésével. Az R besorolású horror Steven R. Monroe rendezésében készült az Anchor Bay Films égisze alatt. (poszter, tartalom és teaser trailer)
A Rogue Pictures október 29-én küldi az amerikai filmszínházakba (3D/2D-ben) Max Thieriot (Chole, House at the End of the Street), John Magaro, Emily Meade, Nick Lashaway, Denzel Whitaker, Shareeka Epps, Paulina Olszyinski és Raul Esparza főszereplésével a My Soul to Take című horrort, melyhez hamarosan befut a bemutató, hiszen ez a három kép is a trailerből van kivágva. A produkciót Wes Craven (Sikoly 4) saját forgatókönyve alapján készítette el. (történet további képekkel)
Befutottak az első képek Dwayne Johnsonról, aki a magyar származású spanyol színésznővel, Elsa Patakyval látható a Fast Five forgatásán Puerto Ricoban.
A Universal Pictures 2011 június 10-én küldi a az amerikai mozikba a produkciót, Justin Lin rendezésében (The Fast and the Furious: Tokyo Drift és Fast & Furious), Vin Diesel, Paul Walker, Tyrese Gibson, Ludacris, Joaquim de Almeida, Elsa Pataky és Dwayne Johnson főszereplésével.
Utolsó kommentek