Micimackó ezúttal is elképesztő kalandba keveredik, pedig csak egy kis mézért indult el otthonról. Miután azonban Bagoly félreértelmezi Róbert Gida üzenetét és így azt hiszik, hogy egy Rögvest nevű szörnyeteg rabolta őt el, azonnal a keresésére indulnak. Természetesen összeáll az egész csapat: Mackó, Malacka, Tigris, Nyuszi, Kanga, Zsebibaba és Füles is részt vesz a nagy kalandban, akinek ráadásul ismét eltűnt a farka, így ezt is meg kell találniuk. Tehát ismét egy izgalmas napot tölthetünk el a Százholdas Pagonyban.

http://img10.indafoto.hu/5/7/60437_7dedd8fd08abd182261431db20a68bb4/12383597_38db724c496a99974fed5d708b380317_m.jpg

Gondolom, azzal nem árulok el nagy titkot - és nem is vagyok vele egyedül -, hogy az eredeti Micimackó rajzfilm gyerekkorom legmeghatározóbb filmes élményei közé tartozik és persze a könyvvel is hasonló a helyzet. Megszámolni sem tudnám, hányszor láttam, illetve olvastam az évek során, viszont az azóta készült rajzfilmek közül egyedül a Tigris színre léphez volt szerencsém. Ennek ellenére mikor kiderült, hogy idén új rajzfilm készül, ráadásul az eredeti kézzel rajzolt technikához hasonló számítógépes animációval, rögtön tudtam, hogy ezt bizony meg fogom nézni. "A tökéletes első moziélmény", ezt olvashattuk a film plakátjain, és valóban: a 2011-es Micimackó egy teljes mértékben olyan rajzfilm, amit a legkisebbektől a legnagyobbakig bárki megnézhet és szeretni is fogja. De azt hiszem, mindig is pontosan ez volt a Micimackó legnagyobb erénye és varázsa, hogy kortól függetlenül mindenkit magával tud ragadni. Elvégre időnként mindannyiunknak szüksége van arra, hogy egy kicsit átadja magát egy mesének, nem igaz?

A már említett animációs technológia tényleg nagyon jóra sikerült, a figurák a megszólalásig hasonlítanak az eredeti rajzfilmben látottakhoz, de őket valószínűleg nem is tudnánk máshogy elképzelni. Mint ahogy szokott szinkronhangjaik nélkül sem, akik közül legnagyobb örömömre, a legtöbbjüket ezúttal is visszakapjuk. Mikó István nélkül nincs is Micimackó, ahogy Szacsvay László nélkül sem Nyuszi, vagy Tigris Bács Ferenc nélkül. Bagolyhoz nekem eleinte kicsit szokatlan volt Balázs Péter Verebes István után, de ez a páros is megszokható és jól működik. Györgyi Anna Kangája pedig egyszerűen szuper, minden benne van Anna hangjában, amit Kanga karaktere képvisel, Kárpáti Tibor hangjával Füles talán minden korábbinál mélabúsabb lett, mesélőként pedig Papp János vezet minket végig a történéseken.

A rajzfilm egyetlen hibája, hogy nem egészen egy órás (bár a stáblista végén még látható egy vicces, rövid jelenet), de a kisebbek számára nyilván így könnyebben befogadható. Az eredeti betétdalok nagy részét Zooey Deschanel írta és adja is elő, míg a magyar változatban Zsédát hallhatjuk és különösen a stáblista alatt elhangzó dal marad emlékezetes. Ahogy az eredeti rajzfilmben, úgy ebben is az a legjobb, hogy bárki, bármikor, bármennyiszer megnézheti, mert egyszerűen nem lehet nem szeretni. Pontokat tekintve én egy 8/10-et adnék rá.

A bejegyzés trackback címe:

https://premierfilmek.blog.hu/api/trackback/id/tr134841904

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása