A Facebook mára már világszerte hatalmas népszerűségnek örvend, de mint minden, úgy természetesen ez is egy jó ötlettel indult. Mark Zuckerberg (Jesse Eisenberg) a Harvard diákjaként 2003-ban néhány üveg sör elfogyasztása után elhatározta, hogy betör a kollégiumok honlapjaira, és lementi a tanulók képeit. Ezután néhány cimborájával gyorsan összedobtak egy weboldalt, ahol két-két lány között lehetett kattintással szavazni, hogy melyikük a szebb. Az ötlet annyira bejött a diákok körében, hogy aznap este rekordmennyiségű adatforgalom ment végbe az egyetem hálózatán. Cameron és Tyler Winklevoss (Armie Hammer) másnap fel is keresték Zuckerberget azzal az ajánlattal, hogy segítene-e nekik egy iskolán belüli közösségi oldal létrehozásában, ahová a tanulók feltölthetnék rövid életrajzukat, képeiket, hobbijaikat. Nem sokkal ezután viszont Mark barátja, Eduardo Saverin (Andrew Garfield) is hasonló javaslattal állt elő és Mark végül erre bólintott rá, és így született meg a The Facebook. A Harvardon nagyon hamar népszerű lett az oldal, így természetesen további iskolákat is bevonták. Így talált rá a honlapra Sean Parker (Justin Timberlake) a fiatal vállalkozó, akinek köszönhetően pénzt is elkezdett termelni az oldal, illetve ő javasolta a jobban csengő Facebook nevet is. Marknak viszont közben rá kell ébrednie, hogy nem lehet anélkül több millió barátja, hogy ne szerezne néhány ellenséget is.

http://img4.indafoto.hu/5/7/60437_7dedd8fd08abd182261431db20a68bb4/10804877_fe501f8b510920224c639921d74e82aa_m.jpg

David Fincher rendező olyan filmekkel tette már le a névjegyét, mint a Hetedik, a Harcosok klubja, A zodiákus, vagy éppen a Benjamin Button különös élete, így nem meglepő, hogy a Social Networköt már a forgatás megkezdése előtt nagy várakozás előzte meg, főleg miután a színészek neveit is bejelentették. A díjak és jelölések mellett azonban a film azzal is felhívta magára a figyelmet, hogy Zuckerberg nemtetszését fejezte ki iránta, ami a megtekintés után érthető is. Markot egy olyan ifjú zseniként ábrázolják, aki ugyan igen nagy tudású és tele van jobbnál jobb ötletekkel, ezzel együtt nagyon nagyképű és antiszociális, aki ha úgy adódik, a cél érdekében akár a barátait is háttérbe szorítja. Jesse Eisenbergnek nagyon jól állt a szerep, és ezt a kritikusok is észrevették, mivel több jelöléssel is jutalmazták. Viszont szerintem színészileg Andrew Garfield és Armie Hammer is komolyabb alakítást nyújt nála, de ami igazán meglepett az az, hogy Justin Timberlake milyen jól hozta a figuráját.

A film egyébként néhány jelenetet leszámítva flashbackekek sorozata, melyek a tárgyalások közben elevenednek meg, ugyanis Zuckerberget többen is beperelték. Ez a megoldás egyébként nagyon jó húzás volt, és kapunk néhány érdekes vágást és kameraállást is. Ugyanakkor a 2 órás játékidő során néha nagyon lassan halad előre a film, és a rengeteg beszéd miatt időnként számomra elég unalmassá is vált, így elsősorban ennek köszönhető, hogy nálam annyira nem talált be a film.

A zenéjét viszont csak dicsérni tudom, hiszen Trent Reznor és Atticus Ross remek dallamokat hoztak össze, melyeken bizony sokszor érezni a kultikus Nine Inch Nails hatását, de nagyon passzolnak a film hangulatához, szóval a zenei Oscar maximálisan megérdemelt lenne.

A Social Networkből tehát megismerhetjük a Facebook megszületését, de emellett jóval többről is szól, és bár néha kicsit lassú és - számomra - unalmas volt, a színészek és a zene miatt mindenképp érdemes volt megnéznem, de pontokban én csak 7/10-et adok rá.

A bejegyzés trackback címe:

https://premierfilmek.blog.hu/api/trackback/id/tr624840827

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Isu 2011.02.17. 23:08:13

Hétvégén megnézem,aztán vélekedek :)

függő · http://www.filmnews.hu 2011.02.18. 10:08:01

Részben egyetértek, de mondjuk garantálom mindenkinek, hogy aki eredeti nyelven nézi a filmet, jóval nagyobb élményben részesül. Talán ennek köszönhetően érezted, hogy Eisenberg nem alakított nagyot, mert épp a "leszarom és laza vagyok" beszédstílus adott hozzá a legtöbbet karakteréhez, és a magyar szinkron ezt nem tudja visszaadni. Az, hogy Zuckerbergnek nem tetszett részben érthető, viszont Fincher törekedett arra, hogy nem állította be semmilyennek a filmben Zuckerberget. Mutatott a jó és a rossz oldalából is, és mindenki eldönthette saját maga, hogy hová sorolja. Ez Fincher egyik legjobb húzása a filmmel.

Kóczy · http://koczy2.wordpress.com 2011.02.18. 10:58:23

Én eredeti nyelven néztem, és nagyon tetszett. Valóban így van, itt jóval többről van szó, mint a Facebook megszületéséről. Részemről 8-as.
süti beállítások módosítása