Még 2003-ban történt, hogy bemutatták az Underworld első részét Len Wiseman rendezésében, Kate Beckinsale, Bill Nighy, Michael Sheen és Scott Speedman főszereplésével. A vámpírok és vérfarkasok évszázadok óta tartó titkos háborújáról szóló film óriási siker lett. (egyébként több magyar vonatkozása is volt, pl. Budapesten forgatták, a történetben egy magyar hadúrtól származik a két faj, sőt Görög Zita még egy rövid szerepet is kapott a filmben) A siker után természetesen érkezett a folytatás is 2006-ban Underworld: Evolution címmel, melyben visszatért a rendező, és az első részből a főbb szereplők közül Kate Beckinsale és Scott Speedman (sőt Görög Zita is kapott ismét egy pár perces jelenetet). A film ugyan annyira talán nem volt jó, mint az első rész, de így is a jobbak közé tartozott. Újabb három évvel később 2009-ben nem egy újabb folytatás, hanem Underworld: Rise of the Lycans címmel egy előzményfilm érkezett, amely a középkorban játszódott és a két faj közti háború kitörésének okait mesélte el. A rendező ezúttal Patrick Tatopulous volt, a szereplők közül pedig visszatért az első részből Bill Nighy és Michael Sheen. (Kate Beckinsale viszont ezúttal kimaradt, helyette egy másik angol színésznő, Rhona Mitra játszott a filmben, igaz nem ugyanazt a karaktert alakította.) A film véleményem szerint bár nézhető volt, de messze elmaradt az első két rész színvonalától.
Mindenesetre újabb három évvel később itt az újabb epizód, amely az Awakening alcímet viseli, és valahol onnan folytatódik, ahol a második rész abbamaradt. Len Wiseman ugyan nem tért vissza a rendezői székbe (ellenben a forgatókönyv írásában besegített), viszont Kate Beckinsale viszont újra eljátszotta a főszerepet.

A film története röviden:
Az emberek tudomást szereztek a vámpírok és a vérfarkasok létezéséről, és iszonyatos pusztításba kezdtek mindkét fajban, ennek következményeként mind a vámpírok mind a vérfarkasok a föld alá kényszerülnek bújkálni. Selene (Kate Beckinsale) el akar menekülni, de elfogják és hibernálják. 12 évvel később egy titokzatos lány, Eve (India Eisley) kiszabadítja. Selene egy teljesen új és ismeretlen világban tér magához, de nincs nagyon ideje töprengenie a történteken, mert hamarosan megtudja, hogy Eve valójában az ő lánya, akit az emberek –különösen Dr. Jacob Lane (Stephen Rea) aki a labort vezeti, ahol Selene-t fogva tartották- és az eddig a sötétben rejtőzködő, de új erőre kapó vérfarkasok is meg akarnak szerezni maguknak...

Megmondom őszintén a franchise első két része nekem nagyon tetszett, viszont a harmadik résszel nem igazán voltam kibékülve, így örültem, hogy a negyedik epizód az első két rész folytatása lesz, és igazából kíváncsi is voltam, hogy milyen új ötletet tudnak még a történetbe belevinni.
Nos, azzal, hogy az emberek tudomást szereztek a vámpírok és vérfarkasok létezéséről szerintem jó ötlet, hiszen így most már nem titkos háború zajlik a két faj között, plusz kaptak egy közös ellenséget is. Ennek ellenére a film nem erre fókuszál, hanem továbbra is vámpírok és a vérfarkasok egymás elleni harcára.
Én személy szerint úgy éreztem, hogy ez a film rövidebb lett, mint az első két epizód Ez a rész tulajdonképpen nem más, mint kb. másfél óra tömény „hentelés” avagy akcióorgia. Nincs túlbonyolított történet (igaz a történetet egyáltalán nem vitték túlzásba ezúttal, mondhatni nem is nagyon van), nincs túl sok dialógus, hanem szinte csak lövöldözés, verekedés, üldözés, stb., amelyet néha egy-egy pár pár soros szöveggel megszakítanak. De nem baj, ilyen film is kell, a látvány meg az akciók pedig abszolút rendben voltak. Szóval engem maximálisan le tudott kötni, ezzel együtt úgy éreztem, hogy annyira azért mégsem szórakozom jól, mint anno az első részen.
A filmet két svéd rendező, Mans Marlin és Björn Stein rendezték, akiknek ha jól tudom, ez mindössze a második amerikai munkájuk. A forgatókönyv megírásában az első két rész rendezője Len Wiseman (aki amúgy „civilben” Kate Beckinsale férje) is részt vette, illetve rajta kívül még John Hlavin, J. Michael Straczynski és Allison Burnett dolgozott a szkripteken.

Kate Beckinsale harmadszor játszotta el Selene karakterét, szerintem jól áll neki ez a szerep és amúgy a színésznő „eyecandy” szempontból sem éppen utolsó. Rajta kívül egyébként még Stephen Rea, Charles Dance, Michael Ealy, Sandrine Holt, India Eisley és Wes Bentley tűntek fel a filmben.

Értékelés:
Talán annyira nem jó, mint az első
két rész, a harmadik epizódnál mindenképpen jobban sikerült, látványos és szórakoztató darab lett az Underworld: Awkening. 7/10

A bejegyzés trackback címe:

https://premierfilmek.blog.hu/api/trackback/id/tr224843671

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása